שורשי מים- הכשרת טיפולים במים

09/07/2017 - 19/07/2017 | תל אביב-יפו
תגיות:

קורס הכשרה אל המעמקים של הטיפול במים
מסע אישי בנפלאות המים החמים ביפו העתיקה מתאים למנוסים וגם למתחילים שבסופו נוכל להעניק חוויה מיוחדת לאחרים .

הקורסים יתקיימו בימי שישי בשעות 10:30-14:30 במשך 6 שבועות עם 6 משתתפים כולל מפגש נוסף בים המלח
מהשבוע השל ה14/6 עד 19 ליולי כולל מסע לים המלח ב23/24.6 .

מים רדודים כמו מי ים המלח הפכו להיות סמל אישי שלי, הם דורשים מאיתנו להוריד הילוך וכך להתמזג אל הקצב של אלמנט המים. בחוויה שלי הם יוצרים חוויה תרפאוטית מלאה יותר.

כל סדנא תהיה מורכבת משיחה, למידה תאורטית, תרגול ויישום, בכל מפגש נטפל ונקבל טיפול אחד או שניים לפי התוכן, כל שבוע שני נפגש לתרגול ויישום התוכן החדש כדי שנוכל להרגיש יציבים ושלמים בתוכו לשבוע שאחריו.

בגישת ההנחיה שלי חשוב לי לתת מקום לכל משתתף להביא את האישיות שלו אל תוך התרגול, אל המים ולזהות את השינוי הנוזלי שלו בתוך המפגשים, כלומר הדרך שבה כל מטפל משתנה בעצמו ואיך המטופל משתנה בזמן הטיפול ובין הטיפולים.

'מים רוצים לזרום'

כל מפגש יהיה בנוי מזמן שיחה וחקירת נושא תאורטית, מפגש מים שבו נחליף טיפול או שניים לפי הנושאים, מדיטציה משותפת במים ומרחב שיתוף להעמקת הלימוד והחוויה האישית מכל מפגש.

התכנים והתחנות בהם נעצור בדרך אל ההבנה העמוקה של גוף המים ונפש שמשתקפת דרכם.

 1. הצוואר, השער שמחבר את הגוף אל הראש-

  הצוואר, כמו צוואר בקבוק גם הצוואר האנושי, מחבר את מערכת העצבים שלנו אל הראש, המקום הרגיש ביותר בגופינו למרות שהוא כל כך חשוף, החלק שסוחב את התיק של החיים. תמיכה נכונה ויעילה לצוואר במים יכולה לשחרר את כל הגוף, להזמין את מי שבידיים שלנו להיכנס מהר מאוד לגלי אלפה ואפילו גלי תטה, כמו בזמן שינה עמוקה. במפגש נלמד איך לתמוך את הצוואר בלי לגעת בו, 3 מנחים טובים לתמיכה צווארית, את האנטומיה של הצוואר ותרגילים לריפוי שלו.

 2. . תנועה ספירלית- תנועה ספירלית היא שפת הטבע, היא השפה של המים והאויר, הוא הגרעין של הכוח המניע של כדור הארץ, בתנועתו ההרמונית ביותר, בזכות התנועה הזאת מוצרים הגלים עליהם אנחנו גולשים, משב רוח רענן, בצורתו הכוחנית מאוד: טורנדו והוריקנים שמשחיטים ערים ומעיפים בתים לאויר ושוב בהיבט המתוק זרימה שקטה של נחל לשתות ממנו ולשטוף את הפנים בו והרוח שמניע את מפרש הסירות.

  שימוש נכון בתנועה הזאת, נוכל להבין את איכות התנועה ללא מאמץ, כדי להעביר את התחושה המשוחררת שהיינו רוצים שמי שבידינו ירגיש.

  נוכל להעצים את הרגישות שלנו בכך שנתמסר לאלמנטים שתומכים בנו באופן טבעי, לתת להם לעשות את "המאמץ" בדרך ההרמונית ביותר בהם הם נעים למען כל הברואים.

 3. האגן- שער הרגש

  האגן הוא מפרק מורכב ומרתק, הוא מחבר את הרגליים לפלג הגוף העליון, בליבו שוכנת עצם העצה, עצם שהייתה כשנולדנו 5 חוליות שהתאגדו לאחת, בליבה בצד השני אברי המין שלנו.

  במים בלי משקל העצמות הגדול אנחנו יכולים ליצור שיחרור משמעותי מאוד של האגן.

  במפגש נדון גם במרחבים הרגשיים של האגן, הסיבות שבגללן הוא נסגר או נפתח הדרך להזמין תנועה באגן, הקשר של תנועה נוזלית או קיבוע וסטגנציה באגן

  נבחן את הדרכים שבהן נוכל להביא ריפוי למפרק החשוב הזה.

 4. הצעה תת מיימית חלק א וחלק ב –

  מתנועה אוטנטית, במעקב אחר הפרטנר שלנו, אנחנו מציעים אותם חזרה אל ה"רחם" מאפשרים להם לסמוך עלינו להעניק לנו את מקור החיים שלהם, הנשימה. דרך הפעולה הפשוטה אנחנו פותחים מרחב לאמונה בין אישית ברמות העמוקות ביותר שלה, דרכה נוכל להציף ולפגוש את יכולת ההקשרות משורשיה. שכן אם נוכל לבטח באחרים נוכל לבטוח בעולם.
  גם בבריכה רדודה מאוד נוכל להרגיש את חווית האוקיינוס האין סופי. במפגש הזה נלמד איך להצליל במים רדודים, איך אפשר לאפשר לאדם לאבד את יכולת השליטה במרחב שלהם גם ב60 סנטימטר של עומק, איזה תנועות נכון לעשות במים רדודים ומאיזה להמנע, איך להשתמש בקרקעית בהצללות, ברגליים. כמו כן נדון במשמעות העמוקה של לקבל אל ידיינו את המזון של הנשמה, מקור החיים של אדם אחר.

 5. המראה בטוחה ונחיתה רכה- שיחת פתיחה טובה מהווה שער לפוטנציאל הגלום במפגש הטיפולי במים.
  נחיתה רכה וטובה כמו כל סוף טוב מאפשרת זכרון שלם
  מאפשרת אינטגרציה בריאה והתמרה של מה שחווינו במים אל המציאות.
  נלמד את הכלים שמובילים אל מים ואת הדרך הרכה והנוחה ביותר לנחות.
 6. תנועת הגל –

  דרך התנועה הגלית אנחנו מזכירים לגוף מחדש את המקור של תנועתו, את החופש שנמצא בחוסר משקל בתוך התנועה במרחב שהופך לאין סופי. מביאים את השרירים למצב אוטומטי של "חופשה", משתמשים ב3 מיימדים, שהמים מאפשרים לנו לנוע בתוכו ובמה שנוכל ללמוד מיונקי הים הגדולים. דרך המים , טונוס השריר חוזר למצב של מנוחה שמזמין את מערכת העצבים למצב חלום.

  התנועה הספיראלית מתרחשת בתוך הגוף באופן קבועה, על הזמן.

  נלמד איך בזמן שימוש שלה אנחנו יכולים לתכנת את המערכת הנאורומוסקולרית חזרה לתנועה קבועה, איך לשחזר את התנועתיות כולה בגוף, נבדוק מה נע ברגש בזמן שאנחנו משתמשים בגישה הזאת ולאילו חלקים בגוף היא ממש מועילה.

  בסופו ניתן גם דגש לאומנות של "נחיתה בטוחה", שכן הנחיתה הבטוחה היא הדרך היחידה לשוב בבטחה מתעופה גבוהה.

  מחיר הקורס 1800 שקלים
  להבטחת מקום צריך להעשות העברה בנקאית על סף 500 שקלים עד ל1.11

  עפר רוזנטל– שט בנתיבי המים כבר עשור, השער הראשון שלי אל עולם המים היה לימודי פסיכולוגיה והתמקדות בתקשורת לא מילולית כדי להגיע אל נפש האדם, באותו זמן תרגלתי צלילה חופשית שהמחישה לי את שינוי מצבי התודעה שהמים מביאים בקלות וללא צורך בתוספת סמים.

  למדתי את התהליך המלא של מטפל וואטסו באיטליה, ארהב וישראל, למדתי עם 18 מנחים שונים גישות מים רבות ומגוונות, בזכותם ובזכות תרגול של שנים הצלחתי לשזור את רבדי הטיפול במים לשמיכת טלאים מחממת.

  משנת 2009 התחלתי לרכז את תחום המים בים המלח, העברתי מאות סדנאות בסיס במלונות ים המלח ועם השנים העברתי העשרות מטפלים בים המלח, ביפו, באיטליה, בקליפורניה, בהוואי, באיביזה, ביוון ובמקסיקו.

  אני בתהליכי לימוד מתמשכים של תנועה, של תקשורת ללא מילים, של תמיכה, של ריפוי, של שיתוף פעולה עם האלמנטים